chalkier آخرین خارجی روپیه مرکزی

chalkier: آخرین خارجی روپیه مرکزی افغانستان نرخ مبادله افغانی معلومات بانک مرکزی افغانستان حوزه افغانستان

گت بلاگز وب‌گردی خشم چین از بیانات وزیر دفاع آمریکا

چین خشم و نارضایتی خود را راجع به بیانات غیر مسئولانه وزیر دفاع آمریکا راجع به دریای جنوبی چین ابراز کرده هست.

خشم چین از بیانات وزیر دفاع آمریکا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا اخیرا در یک کنفرانس امنیتی در سنگاپور در سخنانی، چین را به نقض قوانین بین المللی و تجاوز به منافع سایر کشورها متهم کرده هست.

عبارات مهم : فعالیت
وی در سخنانی تاکید کرد: ساخت و ساز و نظامی کردن جزایر مصنوعی واقع در دریای جنوبی چین، موجب تضعیف امنیت منطقه می شود.

یک ناو آمریکایی اخیرا ادعاهای چین در خصوص مالکیت جزایر دریای جنوبی چین را به چالش کشیده هست. این نخستین بار در دولت ترامپ بوده است که آمریکا به بهانه آزادی دریانوردی این ماموریت را در منطقه انجام داده هست.

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در تصویر العمل به بیانات وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: ساخت و ساز تاسیسات چین در دریای جنوبی چین با نشانه ارتقای شرایط کار جهت افرادی است که در این مناطق مستقر هستند و این کارها در چارپوب حق حاکمیتی و مسئولیت های بین المللی چین بوده هست.

وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت های انجام شده است به وسیله چین در منطقه ارتباطی با نظامی گری ندارد.

چین ادعای مالکیت 90 درصد منابع و جزایر دریای جنوبی چین را مطرح کرده هست. سایر کشورهای منطقه از جمله برونئی، مالزی، مجموعه جزایر فیلیپین و ویتنام و تایوان نیز ادعاهایی را مطرح کرده اند.

دادگاه بین المللی لاهه ادعاهای چین را در خصوص مالکیت اراضی واقع در دریای جنوبی چین رد کرده هست. چین حکم صادر شده است را به رسمیت نشناخته و بر ادامه فعالیت های خود در منطقه تاکید کرده هست.

وی در ادامه گفت: کشورهای اطراف دریای جنوبی چین جهت کم کردن تنش ها تلاش کرده اند ولی سایر کشورهای بیرون منطقه، همچنان به کارها خود علیه این روند ادامه می دهند و بیانات تکراری نادرستی را بیان می کنند، با چشم پوشی بر حقایق.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: پکن با این کارها مخالف است و از طرف های مربوطه می خواهد تا از بیان بیانات غیر مسئولانه خودداری کرده و به تلاش های کشورهای منطقه جهت حفظ صلح و ثبات در دریای جنوبی چین احترام بگذارند.

ماتیس گفته است: همکاری چین در قبال مساله کره شمالی به این معنا نیست که واشنگتن فعالیت های پکن در دریای جنوبی چین را به چالش نخواهد کشید.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فعالیت | آمریکا | ناو آمریکایی | قوانین بین المللی | وزیر دفاع آمریکا | دولت آمریکا | دولت چین | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog