chalkier آخرین خارجی روپیه مرکزی

chalkier: آخرین خارجی روپیه مرکزی افغانستان نرخ مبادله افغانی معلومات بانک مرکزی افغانستان حوزه افغانستان

گت بلاگز آذربایجان شرقی بهره گیری از تخصص نخبگان از اهداف مهم دولت تدبیر و امید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بهره گیری از تخصص و پتانسیل نخبگان و واگذاری امور به موسسات مردم نهاد را درمانی جهت یک درد و از اهم اهداف دولت تد

بهره گیری از تخصص نخبگان از اهداف مهم دولت تدبیر و امید

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ محمد محمدپور در نشست هم اندیشی مدیران موسسات فرهنگی، قرآنی و هنری استان، با اشاره بر لزوم اتکا به پتانسیل فکری اصحاب فرهنگ و هنر، اظهار کرد: مجموعه مدیریت استان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی کامل را دارد تا با تدوین برنامه های ه های فرهنگی-هنری، از ظرفیت های موسسات مردم نهاد استفاده کرده و در این خصوص میل به به بهره گیری کامل از تجربیات این موسسات داریم.
وی افزود: با توجه به اهمیت همکاری مردم در نظام جمهوری اسلامی، در رویکردهای دولت تدبیر و امید، کارها بسیار خوبی با تاکید بر دنبال کردن همکاری نهادمند مردم انجام گرفته هست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: به منظور بهره مندی دولت از نظرات نخبگان در فعالیت ها و برنامه ها، کارها خوبی انجام شده است است و مدیریت فرهنگی در استان نیز بر این باور است که در برنامه های متفاوت از نظرات و ایده های نو و خلاقانه نخبگان، آگاه و بهره مند شود.
وی با تاکبد بر واسپاری فعالیت های فرهنگی و هنری به موسسات مردم نهاد به عنوان یکی از رویکردهای اساسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمادگی واگذاری بعضی از برنامه ها به موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری را دارد.
محمدپور گفت: نشانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایجاد تحرک فرهنگی بدون وابستگی به منابع محدود دولتی بوده و باید با تدبیر و برنامه ریزی صحیح، این اداره کل به مجموعه ای چابک در حوزه فرهنگ و هنر تبدیل شود و از کارهای اجرایی آن کاسته شده است و نقش نظارتی اش افزون گردد تا بتواند به برنامه ریزی در سطح کلان بپردازد.
وی با اشاره به لزوم فراهم کردن زمینه حضور جهت خود نخبگان و اهالی فرهنگ و هنر، یادآور شد: طی سال گذشته، امکان واگذاری چند برنامه در سطح استان به انجمن ها و موسسات به وجود آمد و ما شاهد توانمندی این مجموعه ها در برگزاری تمام امور بودیم؛ دولت یازدهم واسپاری کارها به مجموعه های شخصی را در برنامه دارد و به همین علت به تک تک بازیگران و صورت های معروف و کاردانان اعتماد کرده و تلاش دارد کار را به کاردان بسپارد.
محمدپور با اشاره به اینکه اشتغال افراد زیادی به فعالیت های فرهنگی وابستگی دارد، خاطرنشان کرد: بیش از ٢٠ هزار نفر درگیر کارهای فرهنگی بوده و اهالی فرهنگ و هنر و موسسات فرهنگی و قرآنی و هنری، باید با برنامه ریزی و معرفی توانمندی های خود، سهم فرهنگ و هنر در کارآفرین را مشخص سازند.
وی متذکر شد: وجود ٧٤ موسسه فرهنگی در سطح استان، برازنده ی آذربایجان شرقی با پیشینه ای غنی و ارزشمند نبوده و این آمار باید از لحاظ کمی زیاد کردن یابد و از لحاظ کیفی نیز ایده های خلاقانه و نوآورانه ای از سوی این موسسات در ارزش و جایگاه استان ارائه شود.
گفتنی هست، در این نشست مدیران موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی به ارائه توصیه نظرات و نقاط ضعف و قوت و همچنین پرسشها فراروی فعالیت این موسسات پرداختند.
انتهای پیام/خ

عبارات مهم : اداره

واژه های کلیدی: اداره | فرهنگ | اسلامی | مجموعه | برنامه | برنامه ریزی | بهره گیری | تخصص نخبگان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog